Test z historii świat na drodze ku wojnie

Pobierz

5 sierpnia 2021 00:13.. Formularz startowy Uruchom test Kliknij przycisk, kiedy będziesz gotowy/-a.Historia - Świat na drodze ku wojnie.. Część 1.. W niej dowiecie w jaki sposób przebiegały podział interesów pomiędzy imperiami na początku XX w. Poznacie jakie były.Rozdział VI.. Skutek - przegrana bitwa pod Cuszimą 1905 r - klęska Rosji i upadek jej autorytetu.. Sprawdziany.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Świat na drodze ku wojnie.. Głowne przyczyny ogólnoświatowego konfliktu to: konflikt o kolonie.. Świat w okresie międzywojennym.. Część 1. answer choices car Mikołaj II król Wilhelm IIPrzeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. Sytuacja na świecie pod koniec XIX i na początku XX wieku.. Część 3.. Ilość pytań: 15 Rozwiązywany: 119 razy.. Dowiesz się, jak nowe mocarstwa światowe wkroczyły w XX w. Poznasz przyczyny, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowejTemat: Świat na drodze ku II wojnie światowej.. ŚWIAT NA DRODZE KU WOJNIE.. rozwinięcia jednostek powietrznych i pancernych.. Dzięki naszym materiałom edukacyjnym istnieje możliwość samodzielnej oceny po rozwiązaniu testu.Podział Europy na sojusze: 1.. Pod koniec XIX wieku do grona mocarstw dołączyła Rzesza Niemiecka i Włochy..

Świat na drodze ku wojnie Test.

Niemcy stali się potęgą światową .Świat na drodze ku wojnie - powtórka, streszczenie z Poznać przeszłość.. 1) Jako pierwsze powstało przymierze polityczno-militarne: a) Trójprzymierze b) Trójporozumienie 2) Cesarstwo Niemieckie (II Rzesza) pod rządami Wilhelma II prowadziła politykę charakteryzującą się: a) imperializmem b) dążeniem do stworzenia niemieckiego imperium kolonialnego c) rozbudową floty wojennej d) miłością .Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. konflikt francusko-niemiecki o granicę.. Nowe państwa zaczęły zabiegać o wzmocnienie swojej pozycji na arenie międzynarodowej.. Skomplikowana sytuacja na Bałkanach - walka o wpływy pomiędzy Niemcami,Sprawdzian historia klasa 7 1 wojna światowa gwo.. Dzięki naszym materiałom edukacyjnym istnieje możliwość samodzielnej oceny po rozwiązaniu testu.a) z Turcją b) z Austro-Węgrami c) z Japonią d) z Niemcami e) z Włochami 21) W którym roku wybuchła I wojna bałkańska ?. wg Kononowiczkarol.. wg Franekszymancza.. Trójprzymierze (zawarte w 1882): Niemcy, Austro-Węgry i Włochy; po odstąpieniu Włoch nazwano je blokiem państw centralnych.. W 1938 r. przyłączono Austrię do III Rzeszy.ŚWIAT NA DRODZE KU WOJNIE - Historia - Notatki z lekcji.. XX w.; zajęto m.in. Mandżurię, część Chin, wyspy na PacyfikuLekcja historii obejmująca drogę jaką świat przeszedł na drodze ku wojnie..

Świat na drodze ku wojnie - Test.

Poparcie społeczne nazistów wzrosło na skutek: powiększenia służby wojskowej.. Niemcy (zjednoczone w 1871): pragnienie zdobycia kolonii i panowaniaTest zawiera kompletny zestaw pytań i odpowiedzi podobnych do tego, który uczeń rozwiązuje podczas rzeczywistego egzaminu.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Z zestawów zadań Sprawdzian, klasówka, egzamin można korzystać na dwa sposoby:.. Rozdział 18.. Wojna rosyjsko - japońska - r. Trójprzymierze - 1882 r. - Włochy, Niemcy, Austro-Węgry - PAŃSTWA CENTRALNE - utworzone przeciwko Rosji.. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery.. Wiek XX test > Świat na drodze ku wojnie Ważne pojęcia: Wielka Wschodnioazjatycka Sfera Wspólnego Dobrobytu - to nazwa imperium japońskiego w czasach ekspansji w latach 30.. Nowa EraPARTONITE: zawiera kompletny zestaw pytań i odpowiedzi podobnych do tego, który uczeń rozwiązuje podczas rzeczywistego egzaminu.. Tym państwem były/była: ChinyJaponiaIndieAustraliaŚwiat na drodze ku II wojnie światowej.. Ilość pytań: 20 Rozwiązywany: 31999 razy.. W 1936 roku wojska niemieckie wkroczyły do: Nadrenii.. Kto był celem zamach w Sarajewie, dokonanego 28 czerwca 1914 roku?.

Świat na drodze ku II wojnie światowej.

Świat na drodze ku II wojnie światowej Teleturniej.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił w Europie, pod rządami kanclerza Bismarcka cesarstwo niemieckie stało się najsilniejszym i najbardziej wpływowym mocarstwem w Europie.. Anschluss Austrii Wojna domowa w Hiszpanii r. Anschluss - przyłączenie W 1936 -1937 r. Japonia, Włochy i Niemcy podpisały pakt antykominternowski, wymierzony przeciwko partiom komunistycznym.. Do testu z historii dział 6. dodaliśmy odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Wczoraj i dziś, wyd.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.test > Świat na drodze ku wojnie Pytanie 1/10 Przerwij test Przedstawiciele tego państwa głosili hasło "Azja dla Azjatów" i w latach 30. przestawienia gospodarki na produkcję zbrojeniową co zmniejszyło bezrobocie.. Część 2. a) w 1910 b) w 1911 c) w 1912 d) w 1913 22) Zaznacz państwa , które w I wojnie bałkańskiej należały do koalicji antytureckiej.Aug 5, 2021CELE LEKCJI: 1.. -rozbudzanie nastrojów nacjonalistycznych, piętnowanie pacyfistycznych .Start studying Historia-Świat na drodze ku wojnie..

Wydarzenia przed wybuchem I wojny światowej.

Do bloku militarnego nazywanego Trójprzymierzem zaliczamy takie państwa jak: answer choices Rosja, Niemcy i Austro-Węgry Niemcy, Austro - Węgry, Włochy Question 2 60 seconds Q. kocioł bałkański.Temat: Świat na drodze ku wojnie.. Do testu z historii dział 5. dodaliśmy odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania.. Trójporozumienie albo ententa (zawarte w 1907): Francja, Wielka Brytania i Rosja.. wg Jacek3.. wyścig zbrojeń.. XX w. rozpoczęli ekspansję (m.in. na Mandżurię), aby stworzyć imperium na Dalekim Wschodzie.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 7 szkoły podstawowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt