Fosforany bezpostaciowe w moczu u dzieci

Pobierz

Bolą mnie nerki oraz czuję się zmęczona.Witaj!. W wynikach z badania moczu u mojego 4-letniego dziecka wyszły fosforany bezpostaciowe - zalegają całe pole widzenia (co mnie nipokoi najbardziej), mocz mętny, zasadowy.. Jeżeli nie towarzyszą im bakterie czy leukocyty, wystarczy zmiana diety i przyzwyczajeń.Taki intensywny kolor odróżnia je od występujących w moczu zasadowym fosforanów bezpostaciowych.. Jednak mogą też być objawem infekcji dróg moczowych bądź kamicy nerkowej.Według badań specjalistów norma szczawianów wapnia w moczu wynosi 10-35 mg/dobę.. Trzech różnych lekarzy w tym nefrolog, do którego się udałam uspokoił mnie, że to nie jest nic strasznego, wprost normalny składnik moczu zależny od diety.. barwa - j.żółta przejrzystość - lekko mętny ciężar właściwy - 1,017g/ml pH -8,0 nabłonki płaskie pojedyncze leukocyty 100, 2-5 wpw składniki mineralne liczne fosforany bezpostaciowe.. !Jeżeli w moczu występują tylko fosforany, bez dodatku leukocytów czy erytrocytów to nie masz się czym martwić.. To drugie badanie z tymi moczanami.. Mlody nie ma stwierdzonej alergii, wypija dziennie 4 male kubeczki "mlenia" czyli bebika 3 (2 rano 2 wieczorem), oprocz tego jadl nabial w postaci serka na chlebek.. Odpowiedziała dr med.. Troche sie zmartwilismy ta zasadowoscia oraz fosforanami bezpostaciowymi.. Badania krwi mam dobre, jedynie w moczu liczne fosforany bezpostaciowe oraz odczyn zasadowy..

Dziecko powinno ...fosforany bezpostaciowe w moczu dziecka.

(2) Jestem w 4 m-cu ciąży.. Fosforany bezpostaciowe w moczu u dziecka często wynikają z nadmiaru słodzonych napojów w diecie.. Czy to bardzo poważne i jakie mogą być konsekwencje tych moczanów?. Tak, że zupełnie się tym nie przejmuj!. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Wyniki badania poziomu fosforanów, wapnia i witaminy D3 w surowicy - odpowiada Magdalena StusiĹska12 odpowiedzi na pytanie: fosforiany bezpostaciowe.. Wydaje mi się to niepokojące.. Krwinki białe 3-4.. Dodam, że męczę sie z częstym oddawaniem moczu, czuje straszne parcie w pęcherzu.. Ja również będąc na Twoim etapie ciązy wciąż miałam fosforany bezpostaciowe w moczu z adnotacją bardzo liczne.. Urate - sól, opadająca w osad moczu podczas spożywania pokarmów bogatych w specjalne związki organiczne - pochodne .. U dziecka występuje kamica struwitowa która powstała z infekcji bakteryjnej,od razu zaznaczę,bardzo trudny problem urologiczny..

Rodzaje soli w moczu.

Podwyższone sole, w tym amorficzne fosforany, w moczu niemowlęcia, u kobiet w ciąży są również powszechne.. Zasadniczo nie ma leczenia domowego,jakie leczenie medyczne,zapewne już pani wie,więc pominę i skupię się na tym co .Amorficzne fosforany w moczu w czasie ciąży iu dziecka: przyczyny.. Badania ogólne: przejrzystość przejrzysty barwa żółty ciężar właściwy 1,014g/ml ph 7 glukoza nieobecna ketony 0,00mg/dl urobilinogen MĘŻCZYZNA, 2 LAT ponad rok temu Badania moczu Antykoncepcja poMocz jest bardzo alkaliczny; można podawać dziecku suszoną żurawinę redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.. Bakterie: pojedyncze w polu widzenia.. Czekamy na wizyte uSkladniki mineralne (bezpostaciowe) (1) fosforany bezpostaciowe bardzo obfite.. Iwona OgarekJeśli podczas ciąży bezpostaciowe fosforany znajdujące się w moczu, po czym kobiety zdiagnozowano fosfaturię.W tym przypadku, powody do obaw nie istnieje, ponieważ u kobiet w ciąży jest zjawiskiem dość powszechne.. Wówczas obserwuje się fosforany w moczu, nie stwierdza się natomiast obecności leukocytów czy bakterii, mogą natomiast wystąpić erytrocyty wyługowane w moczu i zwiastujące powstawanie złogów fosforanowych w drogach moczowych.Fosforany w moczu!.

zweryfikowana Posty: 16. fosforany bezpostaciowe w moczu dziecka.

dodam że jestem w .Jan 18, 2022Dziś zrobiłam badania ogólne moczu.. W moczu mogą ponadto występować tzw. wałeczki rzekome, czyli moczany bezpostaciowe zgromadzone na pasmach śluzu.. Temat: Mocz odczyn ZASADOWY, liczne fosforany - co to oznacza?. Jeśli fosforany w dużych ilościach występują u niemowląt, przyczyna leży w następujących przypadkach: naruszeniem żywność dla niemowląt;Bakterie: pojedyncze w polu widzenia Pasemka śluzu: pojedyncze w polu widzenia.. Jeśli jednak występuje zwiększenie lub zmniejszenie wydalania fosforanów z moczem to niekoniecznie oznacza to, że występuje choroba, którą należy bezwzględnie leczyć.Obecność w moczu kryształów kwasu moczowego oraz kryształów zbudowanych ze szczawianu i fosforanu wapnia nie zawsze świadczy o chorobie, gdyż takie zmiany mogą występować też w moczu u osób zdrowych.. bezpostaciowymi.. Owszem główną przyczyną ich obecności jest dieta.. Zdrowie.. sylwkasz.. W necie jest sporo informacji - fosforany bezpostaciowe to jeden ze składników mineralnych, ich obecność zależy od diety i ilości wypijanych płynów, przy prawidłowych pozostałych parametrach to nie ma znacznia.Liczne moczany bezpostaciowe w osadzie moczu Pytanie nadesłane do redakcji W moczu mojego 6-letniego syna występują liczne moczany bezpostaciowe, pojedyncze szczawiany wapnia i mocz jest lekko mętny..

O czym świadczą takie wyniki z badania moczu?

Czy coś trzeba wyeliminować/ wprowadzić do diety Jaka dieta, gdy fosforany w moczu?Fosforany bezpostaciowe w osadzie moczu nie mają znaczenia klinicznego.. Fosforany bezpostaciowe występują z reguły przy zasadowym lub obojętnym pH moczu.. Pasemka śluzu: pojedyncze w polu widzenia.. Jeśli dziecko ma w moczu amorficzne fosforany, konieczne jest znormalizowanie jego schematu picia.. W tym samym czasie, aby monitorować stan dziecka i oceny skuteczności leczenia badanie moczu odbywa się co tydzień.. Skomentuj.. Obecność fosforanów w moczu uzależniona jest od rodzaju diety i pH moczu.. Moczany bezpostaciowe mogą również tworzyć się w moczu u osób zdrowych.Fosforany bezpostaciowe w moczu u dziecka są najczęściej efektem, podobnie, jak u dorosłych, spożywania dużych ilości napojów wysoko słodzonych (których dzieci w ogóle nie powinny pić).. Dla kobiet wynosi mniej niż 250 mg/dobę, natomiast u mężczyzn .Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta.. Moczany bezpostaciowe w moczu mogą być zauważalne makroskopowo - dają charakterystyczne, ceglaste zabarwienie moczu.Liczne bakterie, fosforany bezpostaciowe i erytrocyty w badaniu moczu dziecka Witam, proszę o interpretację badania moczu mojego 20-miesięcznego synka.. Oznacza to, że szczawiany wapnia w moczu analizuje się na podstawie dobowej zbiórki moczu.. Jeśli chodzi o normę wydalania wapnia z moczem, jest ona różna dla kobiet i dla mężczyzn.. Głównie słodkie napoje, ale i dieta bogata w warzywa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt