Przekształć wypowiedzenie z imiesłowowym równoważnikiem zdania i próbowali na ogół

Pobierz

8 szkoły podstawowej.. Wysłucha nas i na pewno zacznie lepiej rządzić.. b) Skończył odrabiać pracę domową i uśmiechnął się z zadowoleniem.. a) Wędrując ulicami miasta, podziwialiśmy piękne fasady starych kamienic.. Przeczytaj uważnie informacje, którą podają nam autorzy podręcznika:W codziennej komunikacji najczęściej używamy zdań, w których orzeczenie jest wyrażone za pomocą czasownika w formie osobowej.. Autor rozwiązania.. b) Pewnie odniesiesz sukces, systematycznie ćwicząc na fortepianie.. Jednak obok zdań występują także wypowiedzenia, w których czynność może być wyrażona imiesłowem przysłówkowym.. W wolnym czasie czyta reportaże oraz .zbuduj wypowiedzenie z imiesłowowym równoważnikiem zdania in progress 0 polski Melody 4 weeks 2022-02-10T12:45:55+00:00 2022-02-10T12:45:55+00:00 1 Answers 0 views 0Ułóż w zeszycie 2 wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Odpowiedź nauczycielaCel: nauczysz się rozpoznawać imiesłowowy równoważnik zdania i tworzyć do niego wykres.. a) Wracając z teatru spotkałem sąsiadkę.Język polski Przekształć podane wypowiedzenia z imiesłowowych równoważników zdań na zdania podrzędne okolicznikowe.. Język polski.. Nauczyciel.. 2012-02-09 17:25:15; Wytłumaczcie mi jak mam zrozumieć zdania podrzędnie złożone i zdania współrzędnie złożone np. łączne itp. 2010-05-17 22:16:11; Zdania złożone współrzędnie wynikowe 2017-05-24 19:15:39Podane zdania złożone przekształć na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania..

Answer ...Temat: Wypowiedzenie z imiesłowowym równoważnikiem zdania Drogi Uczniu!

Question from @Martusia830909 - Szkoła podstawowa - Polski .. Przekształć wypowiedzenia złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Mam nadzieję, że ostatnio udało Ci się zrozumieć imiesłowy.. Powiedzcie co ma największy wpływ na kształtowanie tożsamości człowieka.. Przekształć zdania złożone na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania: a .Pozwala na sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności przekształcania zdania podrzędnego na zdanie z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Książki.. .przekształć zdania na wypowiedzenia z imiesłowami przysłówkowymi 1) robili porządek w swojej biblioteczce i jednocześnie słuchali muzyki.. Napis na instrumencie dowodzi, że .. Gdy dotrzemy do pałacu, wezwiemy króla by do nas wyszedł .. Brzmi nieco groźnie, ale wcale takie nie jest.. Zarejestruj.. Czułem , jak powietrze wpada mi w nozdrza .. 2) gdy zgromadziliśmy potrzebny material i przeczytalismy instrukcję ,wykonaliśmy makietę do nowej gry 3) kiedy wracała di domu na rowerze , denerwowala sie z powodu pogarszającej się pogodypolonisty na IV etapie edukacyjnym •.. Prosze <3 daje naj !. Nauczycielka języka polskiego z czteroletnim doświadczeniem..

Przekształć zdania w wypowiedzenia złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania .

c) Wróciwszy do naszych przyjaciół, od razu poprawiliśmy sobie humor.. Słyszałem głosy rozbrzmiewające w korytarzu jak pod kopułą katedry .. Przeczytaj tekst i znajdź w nim wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Przedmiot.. Kiedy napili się wody zaczęli się dziwni zachwywać.. Question from @Kociełełek - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć wypowiedzenia złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Przekształć zdania złożone na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania: a)Marek, kiedy szedł do szkoły, spotkał wysiadających z autobusu kolegów.. Zaloguj.. Ćwiczenie na rozgrzewkę.. Uczeń może sprawdzić swoje umiejętności wiadomości, pracując na określonym materiale gramatycznym.. a) Kiedy wracałem z teatru, spotkałem sąsiadkę.. c) Zwierzęta przeczuwały nadchodzącą burzę i schowały się w swoich kryjówkach.. Przykładowo:I próbowali, Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Czułem , że żyję .Gdy zdanie zawiera 2 orzeczenia to można zrobić z niego wypowiedzenie złozone z imiesłowowym równoważnikiem zdania?. Wpatrywałem się w światło , w kolory , drzewa , ptaki , zwierzęta ..

Wówczas mówimy o wypowiedzeniach z imiesłowowym równoważnikiem zdania.

Dziewczyna spędza czas na ćwiczeniach, by poprawnie nauczyć się gry, świadczy to o tym, że muzyka jest jej bliska.. Sklep.. NaCoBeZu: tworzysz wypowiedzenie z imiesłowowym równoważnikiem zdania, przekształcasz zdanie złożone w wypowiedzenie z imiesłowowym równoważnikiem zdania i odwrotnie, wykonujesz wykres wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt