Test z treści balladyny

Pobierz

Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. Za najlepsze rozwiązanie daje naj.. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Test: "Kochanym Poetą Ruin" nazywa Słowacki: a) Czartoryskiego b) Mickiewicza c) Krasińskiego d) Śniadeckiego Rozwiązanie .. Pytanie 12: .. Balladyna, test z lektury.. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?a) Z 4 b) Z 3 c) Z 5 5) "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń b) legenda c) tragedia 6) Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. ucieszyła się uciekła z zamkuTest z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Kirkor wyjeżdża na wyprawę wojenną .. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Pozwól, że pisząc do ciebie zacznę od apologu, który mi opowiedziano nad Salaminy zatoką.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym..

Wybierz postaci znajdujące się w treści lektury.

Za radą Pustelnika szuka żony z ludu,bo pragnie prostoty, uczciwości i niewinności.". Stary i ślepy harfiarz z wyspy Scio przyszedł nad brzegi Morza Egejskiego, a usłyszawszy z wielkim hukiem łamiące się fale; myślał, że szum ów pochodził od zgiełku ludzi, którzy się5.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaTest z lektury,,Balladyna" Zuza_Zuzanka2 2 lata temu.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Lista pytań z lektury Balladyna.. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10.. Tylko plis potrzebuję to już na jutro.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. 3.dzuszek powiedział ze w lesie jest dużo malin niech ta która zbierze najwięcej ożeni sie z kirkorem, a Balladyna zbiła swoja siostre sztyletem i zabrała jej maliny a powiedziała matce ze Alina uciekła 4.Balladyna po wojnie z .Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTest ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira Zawiera 26 pytań.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Alicja Guziel 1.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci"..

Krzyżówka z hasłem Balladyna, hasła mogą być o dramacie lub z treści balladyny.

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Z czego drwi autor "Balladyny"?. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Ludzie z wioski informują Grabca o tym, że Balladyna poślubiła Kirkora.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka.. Zbierane maliny kojarzą się Balladynie z: a) krwią .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Krzyżówka z hasłem Balladyna.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Balladyna wychodzi za Kirkora.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Przybywa Balladyna i oznajmia, że Alina uciekła z "jakimś obdartym młokosem"..

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy ...8.

3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Balladyna Juliusz Słowacki ¤ ¤ ¤ ¤ SPIS TREŚCI:Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Rozwiąż test!. Test składa się z 12 pytań.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Balladyna - plan wydarzeń .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Główny rywal Mickiewicza.1.Goplana to nimfa wodna mieszkała nad jeziorem gopło 2.Jeden z duszków powiedział aby poszedł do ubogich hat bo tam znajdują sie uczyne i miałe kobiety.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Powiązane z testem.. "Szlachetny i prawy rycerz.. 7.W jaki sposób .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. .• streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Pytanie 11: Kogo dotyczy ten opis?. Chata Wdowy została spalona.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt