Czy cukinię można sadzić w doniczce

Pobierz

Metody uprawy.. Rozsadę wysadza się na pole po 15 maja (kiedy minie ryzyko wystąpienia wiosennych przymrozków).. Najważniejsze w uprawie cukinii pod osłonami jest dobre światło (tunel spełnia te warunki) oraz woda.. Ze względu na to, że cukinia nie lubi przesadzania, najlepiej używać doniczek jednorazowych, np. torfowych.. Uprawa wtedy będzie skuteczniejsza, a plon większy.. Wysiewamy ją prosto do gruntu w drugiej połowie maja, kiedy nie ma już przymrozków.. Rozpocznij uprawę nasion cukinii, gdy temperatura w ciągu dnia zacznie utrzymywać się w okolicach 60 F (15 C) i powyżej 50 F (10 C).. Może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie zebrać plonów cukinii przez kilka tygodni, jeśli dni do dojrzałości są bliskie pierwszym przymrozkom.. Jeśli chcemy uzyskać szybsze plony, możemy wcześniej przygotować rozsadę, którą teraz przeniesiemy do .1 day agoRzeczy, których potrzebujesz.. Warzywa w donicach Kiedy w ogrodzie zaczyna brakować miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby część z rozsad posadzić w donicach.May 8, 2021Nawet jeśli masz mało miejsca, możesz uprawiać to warzywo w doniczkach na balkonie lub patio.. NIE WOLNO obrywać korzeni cukinii.. Wiertło i bit 1/8 cala (opcjonalnie) Skały drenażowe.. Cukinia to roślina jednoroczna, którą można uprawiać w odrębny sposób: Poprzez wysiew nasion bezpośrednio do ziemi, najlepiej w drugiej połowie maja.Cukinię można, a nawet trzeba, uprawiać w tunelu foliowym..

Cukinię można też uprawiać z rozsady, czyli najpierw posiać nasiona w małej doniczce na parapecie.

Gleba w trakcie uprawy powinna być wilgotna, choć cukinie nie wymagają regularnego podlewania.Podłoże powinno być żyzne, ale cukinia często owocuje nawet w gorszych warunkach.. Ziemia doniczkowa.. Przy uprawie z nasion może trwać od 10 do 15 lat, aby .. Starajmy się nie zraszać liści.. Trzeba regularnie ją podlewać (albo zainstalować automatyczny system).Jun 16, 2022Jun 23, 2021Cukinia ma dość potężny system korzeniowy, więc mały pojemnik do uprawy na pewno nie zadziała.. Jak przygotować pojemniki na cukinię balkonową: weź plastikowe wiadro lub butelkę;Cukinia hodowana jest w ogrodach, ale jej uprawa w doniczce też jest możliwa.. Tylko nie powinno się uprawiać cukinii po dyniach lub ogórkach.. Słup bambusowy, krata do donicy lub haczyki do roślin.. Po wschodach rośliny należy przerzedzić, pozostawiając na stanowisku tylko największą siewkę.4 days agoCzęsto cukinię określa się mianem kabaczka, co poniekąd jest poprawne, ale nie do końca.. Do dołków o głębokości ok. 5cm wkładamy po 3-4 nasiona.. Doniczka.. Siew cukinii do gruntu jest najczęściej stosowany.. Wielkość donicy ma duże znaczenie przy uprawie warzyw.Jeżeli wzejdą dwa nasiona, słabszą cukinię należy usunąć (nie można jej przesadzić)..

Zwykle uprawia się cukinię z siewu wprost do gruntu, umieszczając w podłożu po 2-3 nasiona jednocześnie.

Rozsada - od 20 do 30 kwietnia (IV) po 1-2 nasiona cukinii sieje się do małych, osobnych doniczek.. Dlatego powinna znaleźć się raczej w obszernym pojemniku, w którym będzie można ją obficie podlewać.Zgodność cukinii z innymi uprawami Relacje między roślinami Sadzenie kultury podobnej do liany nie jest dozwolone w przypadku wszystkich roślin, ponieważ stale rosnący krzew jest w stanie zniszczyć inne nasadzenia: Niepożądane jest posiadanie cukinii obok pomidorów, ponieważ obie rośliny mają słabą kompatybilność.Uprawa cukinii.. Cukinia MUSI być przesadzana wyjątkowo ostrożnie z nienaruszoną bryłą ziemi.. * Powszechną praktyką jest sadzenie glicynii z rozmnażanej żywej rośliny starterowej.. Roślina ta wymaga obfitego podlewania, gleba praktycznie cały czas powinna być wilgotna.. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że cukinia potrzebuje do rośnięcia dużo miejsca i wody.. Jeżeli wzejdą oba, słabszą sadzonkę należy usunąć.Dec 22, 2021Apr 12, 2022Warto pamiętać, że cukinię należy regularnie i dość obficie podlewać, unikając moczenia liści, aby pozostająca między nimi woda nie spowodowała rozwoju chorób grzybowych..

Najlepsze cukinie do uprawy w doniczkach to 'Raven', 'Eight Ball', 'Geode' i 'Jackpot Hybrid'.W doniczce można siać po 1-2 nasiona.

Nasiona sieje się wtedy wcześniej - już w drugiej połowie kwietnia.. Wprawdzie ich owoce są bardzo podobne w smaku i wyglądzie (kabaczek jest nieco dłuższy i smuklejszy od cukinii), ale już pokrój roślin jest .W chłodniejszym klimacie stosuje się wysiew nasion (w połowie kwietnia) do doniczek o średnicy 10 cm, w których umieszcza się po dwa nasionka.. Głębokość nie musi być duża, wystarczy ok. 3 - krotność grubości nasienia.. Pielęgnacja Cukinii.Nov 13, 2020Nov 13, 2020Apr 15, 2022Warzywa lubią przestrzeń, a nie lubią konkurencji, dlatego kierujmy się zasadą, że mniej warzyw w jednej doniczce daje większy i lepszy jakościowo plon.. Oba warzywa są wprawdzie odmianami dyni zwyczajnej, ale mimo to nieco się od siebie różnią.. Jeśli wzejdą oba, słabszą sadzonkę należy usunąć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt