Streszczenie książki za niebieskimi drzwiami

Pobierz

Każdy znajdzie w jego twórczości coś .Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.Powieść "Za niebieskimi drzwiami" może śmiało jednak stanowić, jeśli nie konkurencję dla tego światowego bestsellera, to nasz polski odpowiednik, który nie ustępuje jakością .Co wiesz o książce ,,Za niebieskimi drzwiami"?. Chłopak trafił do swoich dziadków i mieszkał z nimi aż do ''obudzenia się mamy''.. Książka opowiada o Łukaszu, który po wypadku samochodowym musi zamieszkać z nieznaną mu ciocią Agatą, ponieważ jego mama jest w śpiączce.. Dodaj ściągę.. Kluczem do rozwiązania problemów rodziny są niebieskie drzwi, a raczej to, co jest za nimi.Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala, a stamtąd do pensjonatu swojej ciotki w niewielkim nadmorskim miasteczku.. Czuje się samotny i marzy, by wyrwać się z obcego mu miejsca.. Jedzie z ciocią do rodzinnego pensjonatu nad morzem i odkrywa tajemnicę pewnych niebieskich drzwi.. Można ją nazwać powieścią przygodową czy obyczajową, choć znajdziemy w niej też liczne motywy znane z literatury science fiction i horrorów.. jest absolutnie sam.. Z mocno bijącym sercem pociągam do siebie ich skrzydło i staję na progu, za którym otwiera się srebrno błękitny ogród.. Porusza też temat emocjonalnej traumy dziecka z rozbitej rodziny , jego tęsknoty za nieobecnym rodzicem (w przypadku głównego bohatera powieści - za ojcem) oraz podświadomych, rozpaczliwych prób wytłumaczenia sobie jego nieobecności i jej usprawiedliwienia.Wszystko zmienia się jednak w momencie, kiedy przez zupełny przypadek odkrywa największą tajemnicę "Wysokiego Klifu", czyli to, co znajduje się za niebieskimi drzwiami jednego z pokoi..

Marcin Szczygielski, Za niebieskimi drzwiami - streszczenie.

Miła w dotyku, wręcz aksamitna, z wypukłymi, błyszczącymi literami.. To pełna niesamowitości - ale też grozy - historia chłopca, którego życie w jednej chwili się zmienia.Streszczenia książki Za niebieskimi drzwiami.. Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.SUBSKRYBUJ KANAŁ CZYTAJ WIĘCEJ Zapraszamy na nowy cykl filmów, w którym będziemy poszukiwać filmu lepszego od książki .Za Niebieskimi Drzwiami opowiada nam historię 12-letniego Łukasza (debiut aktorski Dominika Kowalczyka), który jedzie sobie ze swoją mamą na wakacje.. (…) nabieram głęboko tchu i naciskam klamkę.. Mama zapada niestety w śpiączkę, a dwunastolatek zostaje oddany pod opiekę sąsiadce Cybulskiej.. Główny bohater, dwunastoletni Łukasz, jedzie z mamą samochodem na wakacje, .. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Za niebieskimi drzwiami- Marcin Szczygielski Streszczenie Dwunastoletni Łukasz i jego matka podczas podróży na wakacje ulegają wypadkowi samochodowemu.. zaloguj.. Świat ten zamieszkiwały dziwne zwierzęta oraz tajemnicza postać - Krwawiec.. Odpowiedź.. Nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się ani z ciotką, ani z innymi dziećmi.. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki.Książka opowiada o Łukaszu, który po wypadku samochodowym musi zamieszkać z dotąd nieznaną mu ciotką, Agatą, ponieważ jego mama jest w śpiączce..

Dodaj streszczenie.

Trafia do swojej ciotki - nie zna jej, nie lubi, w miasteczku nie zna żadnego rówieśńika.. Ja polecam Szczygielskiego każdemu - młodemu, starszemu, całkiem dorosłemu.. Łukasz często przechodził do tego świata, aż w końcu zaprosił do niego swoich znajomych z Brzegu.. Po jakimś czasie u sąsiadku zjawia się rzekoma ciotka chłopaka, o której istnieniu nie miał .Za niebieskimi drzwiami - Marcin Szczygielski.. [tu zacznę spojlery]Streszczenie lektora za niebieskimi dzwiami - Pytanie - Lektury - Bryk.pl.. Napięcie gwarantowane, zakończenie tajemnicze i wbijające w fotel nie tylko młodego czytelnika, mnie, dorosłą babę także.. Zadaj pytanie.. Przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi w starym pensjonacie .Gdy sięgnęłam po książkę "Za niebieskimi drzwiami", zaskoczyła mnie jej wyjątkowa oprawa.. Informacje.. Jest się czego bać, a strach budzą nie tylko elementy fantastyczne, ale też te realne.. Chłopak po wypadku trafił do sąsiadki, a potem z braku jej środków trafił on do domu dziecka.Za niebieskimi drzwiami Marcina Szczygielskiego to wydana sześć lat temu powieść dla dzieci i młodzieży, która zyskała sporą popularność i trafiła na listę szkolnych lektur.. Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala, a stamtąd do pensjonatu swojej ciotki w niewielkim nadmorskim miasteczku..

Napisz streszczenie do powieści Marcina Szczygielskiego Za niebieskimi drzwiami.

Odbywa ją chłopiec - dwunastoletni Łukasz.. Na najbardziej aktywnych użytkowników czeka tytuł Profesora Bryka.. Jedzie z .". Za niebieskimi drzwiami" czyli jak napisać dobrą lekturę szkolnąFilm "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż.. Drzwi ustępują natychmiast.. "Za niebieskimi drzwiami" Marcina Szczygielskiego to - podobnie jak "Omega" i "Czarny Młyn" (ukaże się w marcu 2011 r.) tego samego autora - książka dla młodzieży.. Zanim jednak do niego dojdziecie, czekają na Was poprzednie rangi.Za niebieskimi drzwiami Marcina Szczygielskiego to - podobnie jak Omega i Czarny Młyn tego samego autora - książka dla młodzieży.. Nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się ani z ciotką, ani z innymi .Za niebieskimi drzwiami Łukasz odnalazł przedziwny świat niebiesko-srebrny.. Dodaj wypracowanie.. Sielski obraz zostaje zakłócony przez paskudny wypadek, w wyniku którego Łukasz doznaje zmiażdżenia kolana, a jego matka ląduje w śpiączce.Siedem minut i dziesięć sekund.. Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji.. Autor ukazuje tragiczną sytuację z udziałem matki i syna: wypadek samochodowy, czego konsekwencją jest śpiączka matki i kalectwo syna..

Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Za niebieskimi drzwiami".

Trawa, delikatna niczym kocia sierść, faluje lekko na wietrze.Za całkowitą ilość zebranych punktów.. Można ją nazwać powieścią przygodową czy obyczajową, choć znajdziemy w niej też liczne motywy znane z literatury science fiction i horrorów.. Napisz streszczenie do powieści Marcina Szczygielskiego Za niebieskimi drzwiami.. Bohaterem powieści jest nastolatek Łukasz, który razem z mamą bierze udział w wypadku samochodowym.. Na okładce chłopczyk wsparty na kulach, otoczony niebieskimi pnączami.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Za niebieskimi drzwiami (okładka filmowa) Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą samochodem na wymarzone wakacje.. Niezwykle precyzyjnie jest w niej budowane napięcie .Choć Za niebieskimi drzwiami miało swoją premierę w 2010 roku, to niedawno o książce Marcina Szczygielskiego znowu zrobiło się głośno.. Wpisz kod z obrazka.Powieść Za niebieskimi drzwiami dotyka problemu osób pozostających w stanie śpiączki.. Obok niego dziwne owady z ptasimi dziobami, mała gąsienica i przerażający cień.Jego książki dla dzieciaków są rewelacyjne, a Za niebieskimi drzwiami nie jest wyjątkiem.. Wszystko za sprawą jej ubiegłorocznej kinowej ekranizacji, która była nie lada wydarzeniem - wszak rzadko się zdarza, że polskie książki trafiają na wielki ekran, a w przypadku literatury młodzieżowej, w dodatku dość kontrowersyjnego .Książka, którą masz przed sobą to podróż w przyszłość.. Niebieskie drzwi, które znajduje w domu ciotki prowadzą do świata, który wydarzy się dopiero za kilkadziesiąt lat.Książka za niebieskimi drzwiami na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt