Sprawdzian z ułamków dziesiętnych i zwykłych klasa 6

Pobierz

Jaka jest średnia arytmetyczna ocen Mirka z .Materiał zawiera: - animacje wprowadzającą sposób obliczania ułamka danej liczby w kontekście realistycznym, - dwa ćwiczenia interaktywne na obliczanie ułamka danej liczby, - opis z ilustracją przedstawiający sposób obliczania ułamka danej liczby oraz odpowiednią regułąDzielenie ułamków zwykłych.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA INTERAKTYWNE.. powiązane posty .Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych .. To jest aktualnie zaznaczony element.. Składa się on z 16 zadań o różnym stopniu trudności.. (2 pkt) Wyznacz rozwinięcie dziesiętne liczby [tex] rac{65}{11}[/tex].. Miary kątów *, Okręgi, koła - PRAWDA FAŁSZ, Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, Zamień na złotówki, Zamień na metry, Zamień na kilogramy, Zaokrąglij do części dziesiętnych, Zaokrąglij do części setnych, Zaokrąglij do jedności, Zaokrąglij do dziesiątek, .Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesitnych do V klasy szkoły podstawowej Rzd I Zadanie 1.. Wielkie dzięki za miłe słowa :) Jest tutaj kilka sprawdzianów z wielokrotności, choć faktycznie w szóstej klasie takiego sprawdzianu nie umieściłem (a to dlatego, że prawie wszystkie podręczniki mają ten materiał w klasach 4 i 5).Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Działania na ułamkach dziesiętnych..

mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych - pobierz w pdf .

8.Sprawdzian- dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych advertisement Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesiętnych do V klasy szkoły podstawowej Sprawdzian - Ułamki dziesiętne Rząd I Zadanie 1.Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych", "Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych".. Przypomnienie wiadomości o dzieleniu ułamków.. Rano 8 samochodów odjechało.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.Uzasadniliśmy, że 5 6: 1 3 = 2 1 2.. Test - zamiana ułamków.. Drogi uczniu!. Sprawdź swoją wiedzę: Zadania tekstowe z dzieleniem ułamków zwykłych.. 2015-01-12 17:07:32 .Sprawdzian z ułamków zwykłych i dziesiętnych 34 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 10:56: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleIII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - III wersja 50 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 11:02: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - II wersja 36 KB .Zaznaczanie i odczytywanie ułamków zwykłych na osi liczbowej..

Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.

Działania pisemne.. Podobne pytania.. Zamień ułamek dziesiętny na zwykły a/b.Ma ktoś sprawdzian z matematyki ułamki zwykłe i dziesiętne dla klasy 6 ?. Która z dziewcząt czyta szybciej?. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Materiał zawiera 5 filmów, 38 ćwiczeń, w tym 20 interaktywnych.. Liczby całkowite.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. O autorze.. Filmy - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie ułamków dziesiętnych w sytuacjach praktycznych (zakupy).. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 20-25 minut.Witaj!. 0 0 Odpowiedz.. (1 pkt) .. Z rozwinięć dziesiętnych ułamków zwykłych: wybierz ułamek o najdłuższym okresie.. Odczytywanie i zapisywanie.. Jeżeli cyfry występujące w rzędach całkowitych są równe, należy porównywać cyfry w rzędach części dziesiątych, setnych, tysięcznych itd., aż do rzędu, w którym w jednym z ułamków pojawi się cyfra większa niż w drugim.Testy matematyczne - zamiana ułamków.. Ułamki zwykłe czy dziesiętne?. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.dodawanie ułamków, mnożenie ułamków, ułamki zwykłe, dzielenie ułamków, odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, porównywanie ułamków, skracanie ułamków, dzielenie ułamków zwykłych, ułamki dziesiętne, zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, mnożenie ułamków zwykłych, dodawanie i odejmowanie ..

Dzielenie ułamków przez ułamki.

Następny Klasówka 1 (klasa VI) - działania na liczbach całkowitych.. Ile razy szybciej rośnie włos?. Zapisz cyframi podane liczby a) .. Microsoft Word - Sprawdziany V klasa - publ04.doc Author: Administrator Created Date: 4/13/2003 19:56:41 .Matematyka 6. klasa Operacje arytmetyczne Dzielenie ułamków przez ułamki.. W nocy na parkingu samochody stały w 5 rzędach po 12 samochodów.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. Joanna Palińska.. Z matematyki Mirek ma trzy czwórki i dwie piątki.. Dzielić: Oceniać: Poprzedni Dzielenie liczb dziesiętnych przez liczy naturalne.. 3.3 Rozwinięcie dziesiętne ułamka zwykłego .Spośród ułamków zwykłych: ułamkami mniejszymi od są: Zaznacz prawidłową odpowiedź: Zadanie 10. kl. 6.docx na koncie użytkownika krucha • folder ułamki liczby wymierne • Data dodania: 15 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zacznij rozwiązywać test!. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.SPRAWDZIAN UŁAMKI DZIESIĘTNE KLASA VI ZAD.1 Oblicz w pamięci: a) 0,8+1,2+4,5+0,8= b) 1,5-0,25= c) 2-0,45= d) 0,2* 0,3= e) 9,6* 100= f) 0,004* 10= g) 0,001* 6,5= h) 0,3* 0,4 * 0,5= i) 18,9: 100 = j) 0,6 : 0,3 = k) 0,26 : 1,3 = l) 5: 0,5 = ZAD.2 Oblicz sposobem pisemnym: a) 8,35+9,853+12,8= b) 15,763-2,89= c) 9,2-2,796= ZAD.3 Oblicz wartość .Przykładowe zadania z mnożenia i dzielenia ułamków dziesiętnych..

Popularne 3.2 Wprowadzenie ułamków dziesiętnych.

Program III etap (2012r.)Zad.. Figury, bryły.. Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatnościUŁAMKI ZWYKŁE - DODAWANIE, ODEJMOWANIE, MNOŻENIE, DZIELENIE - PRZYKŁADY 1) a)Zamień ułamek niewłaściwy na liczbę mieszaną (wyłącz całości): 1 całościGRUPA B UŁAMKI ZWYKŁE KLASA V Czas pracy: 45 min.. Obliczenia wykonaj na kalkulatorze.. Następna lekcja.a) 4 · 2 + 6 4 · (2 + 6) b) 24 - 6 : 3 (24 - 6) : 3 P 5.. Ola waży o 2,3 kg więcej niż Ula i o 3,9 kg mniej niż Ada.. Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i odwrotnie (na 4 sposoby).. Wybierz wyrażenie, które ilustruje rozwią-zanie zadania i oblicz jego wartość.Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. Proste, odcinki, kąty.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068 Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!. Ile samochodów zostało na parkingu?. Do pierwszych 12 zadań podano 4 odpowiedzi.. Sprawdźmy, czy otrzymamy ten sam wynik, mnożąc 5 6 przez odwrotność ułamka 1 3 , czyli przez 3 .. 5 6 ∙ 3 = 5 2 = 2 1 2Ala przeczytała 5 stron w 4 minuty, a Iza 6 stron tej samej książki w 5 minut.. Jaka jest 129. cyfra po przecinku w tym rozwinięciu?. W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.. Oś liczbowa.. LICZBY NATURALNE I UŁAMKI; .. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. ZADANIA KLASA .Kartkówka 2 (klasa VI) - Dzielenie ułamków zwykłych Wysłany przez Joanna Palińska | | AKTUALNOŚCI , Kartkówki | 0 | Przykładowe zadania z dzielenia ułamków zwykłychPlik Sprawdzian ułamki zwykłe i dzies.. Ćwiczenia -porównywanie ułamków dziesiętnych, obliczenia pamięciowe i .klasa 6.. Zadanie 1/20 .. Tylko jedna jest poprawna.Porównywanie ułamków dziesiętnych zaczynamy od porównania cyfr występujących w ich najwyższych rzędach.. (2 pkt) Włos ludzki rośnie z prędkością 2,8 mm na tydzień, a paznokieć u ręki z prędkością 0,5 mm na tydzień.. W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt