Mały książę sprawdzian pdf

Pobierz

Napisz, jaki to gatunek - baśo, przypowieśd, powiastka filozoficzna 13.. Ukąsiła go żmija 14. .. Mały Książę.. Pobierz plik pdf.. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał.#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s.JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. - Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.3.. Pytania są szczegółowe.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Książę spotyka podczas podróży wiele osób.. Lektury 5 lat temu.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .2.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie.. OPOP-Q00-1812 Strona 7 z 34 Zadanie 3.. Jakim wydarzeniem kończy się utwór?. "Mały Książę" 0-1 6. c) A.de Saint Exupery 0-1 7. a) brak wody b) wyruszenie w drogę na poszukiwanie studni c) nocna wędrówka d) odnalezienie upragnionej wody e) ugaszenie pragnienia Uwaga!. Ja stanę się dla12.. O co poprosił narratora Mały Książę?.

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Że Mały Książę nie dotarł na planetę.. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. Zrób test i się przekonaj!. Udostępnij.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. - 1 pkt.. Podaj dwa powody.Księcia" do odpowiednich postaci: Mały Książę, Król, Biznesmen, Latarnik, Kwiatek, Lis, Pilot, Żmija.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Bo kwiat róża go kłuła kolcami.. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Rozwiąż test!Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Pytania zawarte w teście.. 284 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Mały Książę.

w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. 5.Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. XCezor 2 lata temu.. Gość • 3 lata temu.Mały Książę zaproponował, aby poszukali studni.. Antoine de Saint-Exupéry.Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Narrator, Mały Książę 0-1 4. c) o świcie następnego dnia 0-1 5.. (2 pkt) Odwołując się do treści całego utworu, napisz, dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.. W jaki sposób Książę powrócił na swoją planetę?. Szukaj.. przyglądanie się wędrownym ptakom.. 13-14,5/db.TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Przedstawia zdarzenia, opowiada o tym, co go spotkało sześć lat temu, a wszystko zaczyna się od lądowania na pustyni Saharze i spotkania chłopca - Małego Księcia.razy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?. W jaki sposób róża pojawiła się na planecie Małego Księcia.. Skomentuj.. Udostępnij.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. Wyrusza stamtąd w podróż po różnych planetach i wreszcie dociera na Ziemię, gdzie zaprzyjaźnia się z Pilotem..

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do ...Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Od tego czasu zobaczyło go już 7,608 osób, 1999 z nich pobrało dokument.. Temat: Test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Dlaczego Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę.. Że baranek zjadł różę.. Zrób test i się przekonaj!. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .. Jaki narrator występuje w utworze?. Planecie zagrażały: dęby.. Mały Książę.Pisarz tak nazwał głównego bohatera swojej książki i jego imię umieścił w tytule.. Zwróć uwagę, że oba wyrazy pisze się w tym wypadku - jako nazwę własną - wielką literą.. Autor.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuMały Książę dzięki wizycie w ogrodzie pełnym róż zrozumiał, że jego róża była wyjątkowa.. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia.. Inne tryby testu.. Skomentuj.. Dlaczego Mały Książę opuścił asteroidę B-612?. Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. "Ale jeśli mnie oswoisz, będziemy siebie nawzajem potrzebować.. 1.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. Alfabetycznie.. Szukaj.. - spytał Mały Książę.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry).. ''Mały Książę" jaki to rodzaj literacki - epika - 1p.. Bo znudziło mu się na małej asteroidzie.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. Rozwiąż test.. .Mały Książę zamieszkuje niewielką asteroidę B 612, dzieląc ją z zarozumiałym kwiatem i trzema wulkanami.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać1 Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu.. Użytkownik jagoda54 wgrał ten materiał 3 lata temu.. Bo kwiat róża zwiędła.Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Aby uzyskać 1 pkt uczeń powinien poprawnie zapisać cztery kolejne .Antoine de Saint-Exupéry- Mały Książę.pdf jagoda54.. 48 - 1 pkt.. - Co robisz?. średniej wielkości.. Komentarze i opinie (1) Dodaj komentarz.. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!. Jest to narrator pierwszoosobowy.. Z biegiem czasu uświadamia sobie jednak, że z dala od rzeczy, które na co dzień nadawały jego życiu sens .Tytuł.. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.. oglądanie zachodów słońca.. Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. Opisz jedno z tych spotkao.. Do jednego bohatera możesz przypisać kilka cytatów.. Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt