Jaki był koralik karolci

Pobierz

Koralik przemówił do niej ludzkim głosem i obiecał spełnić każde jej życzenie.. Koralik ma niezwykłą moc.. W trakcie porządkowania mieszkania Karolcia odnajduje w szparze podłogi, gdzie stał dawniej kredens, błękitny koralik.. przygodach 8-letniej Karolci i o rok starszego Piotra.. c) Karolcia przez krótki czas była dorosła.. Odgadnij hasło:Test znajomości lektury "Karolcia" - Quiz.. Karolcia i Piotr przeżywają wiele przygód.Tuż przed przeprowadzką w szparze podłogi w starym mieszkaniu Karolcia znajduje błękitny koralik i zabiera go ze sobą.. Analiza zachowania bohaterów.. Jak nazywał się najlepszy przyjaciel Karolci?. Karolcia to grzeczna, dziewięcioletnia dziewczynka o jasnych włosach, zielonych oczach i okrągłej buzi.. Karolcia dowiaduje się od taty, że wkrótce czeka ich przeprowadzka do nowego, większego mieszkania.. Karolcia nie potrafi rozstać się z ukochaną, ale bardzo zniszczoną Ewelinką, która zabiera ze sobą w czasie przeprowadzki: tę najbardziej biedną z lalek — zupełnie prawie wyłysiała, ale Karolcia spojrzała na tatusia tak błagalnie, że dał spokój wszelkim wymówkom.Karolcia - streszczenie szczegółowe.. Karolcia z Piotrem uciekają przed Filomeną, Karolcia wkłada niebieski koralik do kieszeni płaszcza mamy.. Co chciała zabrać w domu towarowym pani, ,,Witaj Karolciu".. 1) Kto jest autorem lektury "Karolcia"?.

Nasz koralik blednie!

Niebieskiego.. przygodach 3-letniej Karolci i o rok młodszego Piotra.. p.s Dopiero to omawiasz ?W szparze podłogi, w miejscu gdzie dawniej stała szafa Karolcia zauważyła mały niebieski koralik.. Dziewczynka oraz jej przyjaciel Piotr wykorzystują koralik do uszczęśliwiania innych ludzi.. Dorota Dankowska.Ćw.. a) spełniał życzenia b) przenosił w przeszłość c) zmieniał wszystko w złoto d) przewidywał przyszłość 5) Kto chciał odebrać Karolci zaczarowany koralik?Jan 14, 2022Dziś wybraliśmy się wspólnie do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl "Karolcia.. Wtedy sprzedawczyni zaproponowała pokoik w zamian za niebieski koralik.. Kwiatowej.Nov 4, 2020Jaki to Film?. Razem z mamą, tatą i ciotką Agata przeprowadza się właśnie do nowego mieszkania.Do ulubionych zabawek bohaterki zaliczają się lalki.. b) Koralik sprawił, że taksówka fruwała.. Wypowiedzi uczniów na zadane pytania.. Ściskając w ręce swój skarb pobiegła do taksówki i odjechała razem z ciotką.Karolcia to mała dziewczynka, która mieszka z mamą, tatą i ciotką.. 16.Karolcia udała się do działu zabawek, aby obejrzeć pokoik dla lalek.. 5 - Życzenia.. (Piotr) Nie wiem, czy da radę spełnić ostatnie życzenie.. (Filomena) I tak cię znajdę Błękitny Koraliku!. Koralik potrafił mówić (latać), gdy był wilgotny..

Jakiego koloru był koralik?

Kiedy Karolcia była wesoła.. Wyszukiwanie w tekście odpowiednich fragmentów.. Pogrupuj życzenia na ważne i błahe.. Spełnia życzenia dzieci, co powoduje często wiele zabawnych, pełnych humoru zdarzeń.. Sprzedawczyni zaczęła namawiać ją na kupno pięknego domku, ale Karolcia nie miała pieniędzy.. Dziewczynka spieszyła się, ponieważ ciotka czekała na nią w taksówce, mimo to postanowiła poświecić chwilę czasu i wydobyć tajemniczy koralik.. Tak, miała siostrę.. Czarownica Filomena usiłowała odebrać (oddać) koralik Karolci.12.. To tylko kwestia czasu.. Lipowej.. (Karolcia) Koraliczku, chcemy, aby wszyscy ludzie na ulicy Kwiatowej byli szczęśliwi.. O czym był ten rozdział?. Karolcia mieszkała z mamą , tatą i ciotką Agatą.. Karolcia dowiaduje się o o planach zamknięcia ogrodu.. Kolejne dni upływają na pakowaniu i sortowaniu rzeczy.. Przy jakiej ulicy mieszka Karolcia?. Historia o niebieskim koraliku".. Karolcia przeżyła razem z Piotrem (Leszkiem) wiele przygód.. (48298) Kino (26651) Kompozytorzy (6165) Muzyka (819704) Muzyka Filmowa i Serialowa (26199) Netflix (91) Nuty i Tabulatury (7199) Piosenkarze i Piosenkarki (183712) Platformy Streamingowe (203) Radio (7953) Reklamy (9820) .. Karolcia prosiła koralik o to,żeby taksówka latała , stać się dorosłą i być niewidzialną .a) Koralik spełniał tylko ważne życzenia..

Gdzie Karolcia znalazła koralik?

d) Na podwórku pojawili się Indianie.. W książce.. Drobiazg tak bardzo zaciekawia ją, że .Mar 11, 2021Karolcia znalazła koralik w szparze podłogi (za szafą).. a) Astrid Lindgren b) Maria Konopnicka c) Maria Krűger d) Marcin Pałasz 2) W jakim wieku jest tytułowa bohaterka książki?. Kiedy Karolcia spała.. Karolcia ze zdziwieniem sięgnęła ręką do kieszeni, ale kierowca zaczął krzyczeć na sprzedawczynię.Sep 27, 2021 a) złoty b) rożowy c) .piesku i kotku.. Grupowanie życzeń w tabeli : życzenia błahe, życzenia ważne.. Czarownica, która prześladowała Karolcię miała na imię: a) Fryderyka, b) Filomena, c) Fiona,2.. Któregoś dnia tata postanowił , że .Uratowali ogród dla dzieci.. (Koralik) Cały czas deptała im po piętach Filomena.. Nie, była jedynaczką.. Magiczny przedmiot usiłuje zdobyć zła czarownica Filomena.. Niebieski koralik spełniał przeróżne życzenia.Opis Karolci.. Błękitny koralik spełniał życzenia Karolci.. Karolcia jest główną bohaterka powieści dla dzieci Marii Krüger pod tym samym tytułem.. Układanie zadania z rozsypanki wyrazowej: Karolcia zrozumiała, że szczęście daje nie tylko spełnianie własnych zachcianek, ale obdarowywanie .Dawno , dawno temu , żyła sobie dziewczynka o imieniu Karolcia , która znalazła magiczny koralik.. Czy Karolcia miała miała rodzeństwo?. Pewnego dnia, podczas przeprowadzki do nowego mieszkania, znajduje w szparze podłogi niebieski koralik..

Historia o niebieskim koraliku".

I rzeczywiście jak się później okazało, zamierzał dotrzymać słowa.Główna bohaterka, ośmioletnia Karolcia, wchodzi w posiadanie magicznego niebieskiego koralika, który spełnia każde jej życzenie.. (Karolcia) Piotrek!. Tak, miała brata.. Dorota DankowskaW trakcie porządkowania rzeczy, Karolcia znajduje w szparze podłogi błękitny koralik, który obdarzony był niezwykłą, magiczną mocą.. Niebieski koralik mówi o tym, że z każdym życzeniem jego moc się wyczerpuje.. Szybko okazuje się, że jest on magiczny i potrafi spełniać życzenia.Kiedy koralik przemawiał do Karolci?. a) ma 7 lat b) ma 8 lat i 8 miesięcy c) ma 10 lat d) ma 9 lat 3) Jaki kolor miał koraliki znaleziony przez Karolcię?. Kiedy był mokry.. Nie ma rodzeństwa.. Milka.a) złoty b) rożowy c) niebieski d) zielony 4) Jaką moc posiadał koralik, który znalazła Karolcia?. Jak się okazuje, koralik jest magiczny - spełnia życzenia właścicielki, w tym przypadku Karolci.. Szczerze mówiąc miałam trochę wątpliwości, czy to odpowiedni wybór dla naszej 4-latki, bo nie zna książki, którą nasza 6-latka pochłonęła w jakieś 2 dni.Jak dobrze znasz lekturę ,,Karolcia"?. Niebieski (zielony) koralik potrafił spełniać życzenia.. Pogrupuj życzenia na ważne i błahe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt