Antygona rozprawka miłość

Pobierz

Nie wszyscy z jej otoczenia potrafili sprzeciwić się władzy Kreona, jednakże ona zrobiła to z miłości do brata.Napisz rozprawkę na temat czy zgadasz się ze stwierdzeniem ze słowami świadczyć miłość to nie miłość.. Uczucie pomiędzy Antygoną i Hajmonem jest na tyle silne, że nawet rozkaz króla nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie.. Tytułowa bohaterka pochodząca z królewskiego rodu Labdakidów staje przed trudnym wyborem natury moralnej, a mianowicie, jakich praw przestrzegać, prawa .Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Gdy Antygona sprzeciwia się ofierze siostry, ta próbuje ją ratować.. Tak bardzo kochała swojego brata, że nie mogłaby żyć, wiedząc, że nie dostał się on do Hadesu.rozprawka - Antygona ginie, ale klęske ponosi Kreon - rozwiązanie zadania .. Jej czyn jest w pełni uzasadniony, gdyż była pod wpływem emocji, a miłość siostrzana jaką darzyła swego brata była tak wielka, że nie potrafiła postąpić inaczej.. Uwaga!. ".Według Antygony prawo boskie jest najważniejsze.. W rozwinięciu zauważamy, że przyczyną zachowania Antygony.. poleca 85 % .. Rozprawka na podstawie "Antygony" Sofoklesa.. Obie siostry były bardzo piękne.. Tak więc w tej rozprawce postaram się udowodnić jej słuszność.. Prawdziwa miłość rodzinna jest tak wielkim uczuciem, że dla bliskiej osoby Antygona nie bała się wystąpić przeciw prawom obowiązującym w Tebach..

Forma - rozprawka.

Osobiście z pewnością zgadzam się z tą tezą.Wyrazem miłości Ismeny do Antygony są jej słowa, w których wyraża motywację pragnienia śmierci wraz z siostrą: Tak!. Informacje na temat motyw miłości w Antygonie Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Przydatność 65% Ocena postępowania Antygony - rozprawka.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.Co miała na mysli Antygona gdy wypowiadała słowa nie chce słowami świadczącej przyjaźni lub słowami świadczyć milość to nie miłość Otóż żeby wyjaśnic tę .. Rozprawka Treść została zweryfikowana i sprawdzona.Rozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania .. Tak bardzo kochała swojego brata, że nie mogłaby żyć, wiedząc, że nie dostał się on do Hadesu.Miłość w Antygonie.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.Dla Antygony natomiast, kierującej się wiarą i miłością, nadrzędne są przykazania duchowe.. Kolejnym argumentem będzie miłość do brata,rodziny.Dla nie nieważne było,iż Kreon okrzyknął Polinejkesa zdrajcą.Uważała ,że "czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu".Kierowała się więc szlachetnymi pobudkami ,jej uczynek był dowodem miłości do brata,odwagi i .Rozprawka o Antygonie..

Szczególnie ważna jet uczciwość, prawda i miłość.

RADA 3:Antygona i Ismena są siostrami, posiadają pewne cechy wspólne ale właściwie stanowią swoje przeciwieństwo.. Abel Aleksander Fredro Zemsta Antygona Czym jest miłość Jan Kochanowski miło .Antygona odpowiada, że wśród zmarłych inne panują prawa, i trudno nienawiść przenosić na zmarłych "Współkochać przyszła, nie współnienawidzić", mówi.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Z góry bardzo dziękuję.Miłość uznawana jest za sens ludzkiego życia.. Czyni je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.. Otacza każdego z nas, każdy ma z nią styczność.. Władze nie miały dla niej W TEJ SPRAWIE zadnego znaczenia.. Jest wszędzie.. O urodzie Ismeny wspomina przewodnik chóru, a o urodzie Antygony mówi już sama wielka miłość Hajmona.. Jego żona i syn zabili się.. Jest córką Edypa i Jokasty.. Informacje na temat Czy miłość do rodziny może tłumaczyć nieposłuszeństwo wobec władzy?. Prawdziwa miłość rodzinna jest tak wielkim uczuciem, że dla bliskiej osoby Antygona nie bała się wystąpić przeciw prawom obowiązującym w Tebach.. Antygona w utworze Sofoklesa broni swoich wartości, które są inne, niż wartości Kreona.. Bo czym bez niej dla mnie samej życie?. W życiu najważniejsze jest dobro bliźnich i każdy powinien postępować tak aby innym było z nami dobrze.Dodatkowym argumentem może być miłość Antygony do brata..

Nie boi się też gniewu ojca.Antygona- rozprawka.

poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Pierwszym argumentem, którym się posłużę, jest to,że Antygona kierowała się sercem.. 12 listopada 2017 11 stycznia 2018 administrator Antygona.. "Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Sofokles , Antygona miłość słowa W tekście odwołaj się Antygony Sofoklesa i innych tekstów kultury.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Jak to napisać?. Warto również zauważyć, że postacie kierowały się zupełnie innymi uczuciami .miłość - Odyseusz, Penelopa, Orfeusz, Antygona przyjaźń - Achilles poświęcenie - Antygona, Prometeusz To, że jedna postać może zostać przyporządkowana kilku kolejnym wartościom, skutecznie przeciwdziała streszczaniu jej losów (należy wybrać tylko niezbędne informacje), a także pomaga uzyskać spójność.. W utworze "Antygona" Sofokles przedstawił nam miłość siostrzaną, piękną i bezinteresowną.. Uważam, że miłość jest takim motorem tworzenia i właśnie temu uczuciu chciałbym poświęcić swoją pracę, bo "Dopiero miłośc, potężna siła wyzwala człowieka, każe mu działać, .Antygona czy Kreon?. Dziewczyna jako jedyna odważyła się sprzeciwić zakazowi władcy.Nie poddała się pomimo przeciwności losu.. Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jaki może być temat rozprawki z''Antygony''?.

Czy więc stwierdzenie, że miłość jest najwyższą wartością, jest słuszne?

Antygona jest główną bohaterką tragedii Sofoklesa.. Hajmon nie waha się popełnić samobójstwa widząc martwą ukochaną.. Antygona - Motyw miłości.. Mówi, że: "Słowami świadczyć miłość - to nie miłość .Dodatkowym argumentem może być miłość Antygony do brata.. Przyprowadzona Ismena próbuje wziąć na siebie część winy, ale Antygona nie pozwala jej na to.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Ostatnim argumentem, który potwierdza słuszność mojej tezy, jest wielka miłość do brata.. Podczas walk giną bracia Antygony: Eteokles i Polinejkes.Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Rozmawia z Kreonem, powołuje się na związek narzeczeński siostry z Hajmonem, chwali cnoty Antygony.Słowami świadczyć miłość,to nie miłość 10 marca 2020 0 Przez admin Co miała na mysli Antygona gdy wypowiadała słowa "nie chce słowami świadczącej przyjaźni",lub "słowami świadczyć milość to nie miłość"?Rozprawka o miłości Podobne tematy.. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziSłowami świadczyć miłość - to nie miłość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt